Pro mě je to závislost.

17. května 2011 v 11:49 |  bloody music
Co se týče mě a muziky, mám k ní vztah asi větší než k mé slečně (díky bohu, že tohle nikdy nebude číst!).. Tím nechci říct, že by mě má dívka nudila, to vážně ne (hehe). Tím chci říct jen to, že prostě hudba je v mém životě na prvním místě. Jsem k ní veden už od mala. Táta je zarytý posluchač všeho - všeho dobrého samozřejmě - a tak jsem to po něm asi zdědil. A jsem za to rád.

Před dvěma (a půl?) lety jsem svoji vášeň ještě trochu povýšil a začal k tomu nekonečnému poslouchání i hrát. A po půl roce trénování na děravou španělku od dědy? Elektrická kytara a kapela. Neříkám, že jsem "nějakej moc dobrej a že jsem hroznej frajer", ale umím zahrát spoustu věcí (od Beatles až po Vltavu). Teď tady tak koukám po svém pokoji a prohlížím všechny ty kabely, zesilovače, moje dvě kytary (jo, teď už mám dvě "elektriky" :)). Neumím noty, všechno si odvozuji sluchem nebo čtu v tabulaturách. To je možná trošku blok, no.. To se vsákne, jak rád říkám.

A teď ještě jednou k tomu poslouchání. Asi vás zklamu, ale kapely, které "uctívám" nenajdete každý den na titulní stránce v Blesku.. ono je tam vlastně nenajdete nikdy, ale to nevadí :D. Poslední tři roky si libuji v alternativním a nezávislém rocku a to hlavně na britské scéně (Ameriku nemám rád, o tom někdy příště..). Kapely jako Radiohead, Bloc Party, Kasabian, The Horrors nebo Klaxons plní můj iPod (bohužel není nekonečný, a tak se brzo blíží konec těch sladkých 16gb). K takovéhle hudbě jistě patří i určitá móda. Úzké kalhoty, roztrhané kecky, košile, čelenky.. všechno to se mi hrozně líbí a nosím to.. ale nosí se mi to těžko. Mí "přátelé" mě mají za "teplouše nebo další možné úchyly". A přitom na tom nic špatného není, prostě jiná móda než nosí ostatní. Vždyť už je to nudné, když potkáte na ulici lidi a každý druhý z nich má široké džíny, rovný kšilt a skate boty. A tekhle nudní lidé mi budou kritizovat moje názory a styl? Mě to neuráží, mě to spíš jenom mrzí. Ať si nosí co chtějí, ať poslouchají třeba Davida Guettu a další podobné zvrácenosti, ale urážet mě nemusejí.

Tak jsem se nakonec nějak dostal od hudby až k oblečení a mým osobním problémům (huhů). Myslím, že je pravý čas skončit tenhle článek, už vážně začínám psát blbosti :D. Na závěr přikládám písničku, která mi celý dnešek zní v uších, užijte si jí, tak jako já! ;)

 


Komentáře

1 Alyx Alyx | Web | 17. května 2011 v 16:39 | Reagovat

Moje řeč! Tý jo fakt dobrý vkus, hned si tě dám do oblíbených stránek.

Hele a jak si udělal, že je tady z Youtube jen ta posuvná lišta? to se musím naučit.

("K.I.L.L.!" nej :D)

2 Young Blood Sucker Young Blood Sucker | Web | 18. května 2011 v 14:11 | Reagovat

[1]: Já tvůj blog čtu už dost dlouho! :)

A ten "trik" s videem je jednoduchý, stačí v html přepsat výšku (height) na 35. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama